Nejlepší nápady pro Nera?

Středočeský kraj nám nabízí 700.000 Kč

Jak nejlíp bychom tuto částku mohli využít, aby přinesla užitek co největšímu počtu obyvatel našeho města? 

Proměna kašny na náměstí? Vrbičkové tunely dětem na sídliště – odborně zasazené do strukturního substrátu a zalévané labskou vodou? Komunitní místo pro odevzdávání odložených věcí a jejich vydávání zájemcům pro další použití za symbolické ceny? Sestava uzamykatelných schrán (bike boxů) na kola u nádraží?

Návrhy na veřejně prospěšné projekty pro Neratovice či naše přidružené obce (Byškovice, Horňátky, Korycany, Mlékojedy a Lobkovice) můžeme registrovat v průběhu března na webových stránkách krajského participativního rozpočtu “Můj kraj”

O finanční částky na jednotlivé záměry mohou žádat přímo občané nad 18 let nebo jednotlivé obce. Po dubnovém posouzení přihlášek Krajským úřadem bude následovat v květnu a červnu hlasování obyvatel. Realizace vítězných návrhů ve všech zaregistrovaných městech a obcích Středočeského kraje může začít už o letošních letních prázdninách. 

Celkem mohou Neratovice vysoutěžit až 700.000 Kč, limit na jednu akci je 400.000 Kč

Pokud máte dobrý nápad pro Nera a nechcete projekt podávat sami, napište prosím do půlky března na proskova.alena@gmail.com. Pokusila bych se spolu s dalšími přáteli o dvě částky pro Neratovice ve druhé polovině března požádat. Vybrali bychom náměty, o které si napíše nejvíc lidí a jejichž případnou realizaci schválí i samospráva našeho města. 

Do výzvy Středočeského kraje se můžete zapojit i jako neziskové právnické osoby nebo příspěvkové organizace zřizované krajem. 

Které nápady pro Nera získají nejvíc hlasů? Které se podaří uskutečnit? Přemýšlejte, navrhujte…

 

 

Alena Prošková

Napsat komentář