Předvolební horečka u vrby (středa 3. října)

3. října v podvečer jsme se sešli před Společenským domem na náměstí v Neratovicích. Přišli přátelé, známí, sousedé, příznivci NeraHnutí i další zvídaví lidé.

Z neformálních vyjádření našich kandidátů se přítomní občané dozvěděli, proč to všechno vlastně děláme. Svižně jsme představili sestavu kandidátky NeraHnutí – u všech „jednadvaceti statečných“ jsme zmínili profesi, hlavní oblast zájmu, jedinečnost, speciální sílu nebo třeba osobní motto.

Někteří zájemci o konkrétní informace se zastavili u stánku s územním plánem a zajímali se o konkrétní oblasti a možné budoucí zásahy do okolí jejich domovů.

Naposledy jsme rozdávali ekologické zelinkavé síťovky od českolipské firmy NetBags, placky, letáky, program a volební noviny NeraHnutí. Naposledy jsme rozvěsili alespoň část výstavy Nerafotek na prádelních šňůrách.

Ani výběr hudebních předělů jsme nepodcenili. Po několikadenních poradách jsme k doprovodu zvolili znamenitá kytarová preludia našeho kandidáta Járy Netušila, ale i sbor O
Fortuna z kantáty Carla Orffa Carmina Burana a další nezapomenutelné skladby mistrů
hudební klasiky.

Protože se v říjnu brzy smráká a ochlazuje, měli jsme na zahřátí připravený skvělý zázvorový čaj s medem, horký šarlatový punč a místo večeře bezkonkurenční chleba se škvarkovou pomazánkou nebo domácím sádlem a cibulí či biorajčátky.

Předvolební horečka u vrby gradovala. Upřímná vyznání našich kandidátů byla umocněna
krátkými, ale dramatickými hudebními ukázkami. Zázvor, punč i probíraná témata nás
dokonale připravila na vyvrcholení posledního předvolebního setkání. Ohňová show skupiny scénického tance Ambrosia korunovala celé naší choreografii posledního předvolebního setkání. Žhavá a nezapomenutelná tečka za celou naší předvolební kampaní.

Ještě jednou – díky všem za všechno!

Napsat komentář